CONTABIL SENIOR

Obiectivul tău este să devii expert în contabilitate?

Ești o fire îndeajuns de curioasă pentru a-ți dezvolta o imagine de ansamblu asupra procesului contabil?

Te consideri un spirit analitic?

Dacă DA! te așteptăm să aplici pentru un loc în echipa noastră!

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice
  • Minim 3 ani de experiență relevantă în domeniul contabil;
  • Cunoștințe solide de contabilitate;
  • Cunoștințe operare Excel (nivel mediu – funcții, tabele pivot);
  • Dorința de a conduce o echipă de contabili juniori;

Descrierea jobului

Acest rol implică responsabilități de gestionare din punct de vedere contabil a unui portofoliu de societăți comerciale.
Te invităm să te alături echipei de Contabili Seniori și vei avea ca și responsabilități:

  • Verificarea balanței lunare;
  • Supravegherea reconcilierilor și închiderea conturilor;
  • Întocmirea lucrărilor de închidere la timp a exercițiului financiar – contabil și elaborarea situațiilor financiare anuale;
  • Participarea la misiunile de audit;
  • Întocmirea tuturor declarațiilor lunare și trimestriale;
  • Verificarea amortizărilor, a reevaluărilor și a notelor contabile aferente salariilor;
  • Monitorizare contracte furnizori/clienți;
  • Urmărește permanent legislația financiar-contabiă și se asigură de respectarea acesteia;
  • Analizarea permanentă a impactulului modificărilor legislative și normative;
  • Întocmirea rapoartelor solicitate de Management.

Ce oferim

  • Mediu de lucru plăcut, dinamic, în cadrul unei echipe de succes;
  • Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă proactivă și eficace;
  • Pachet salarial atractiv.

    +4 0758 555 444